Aktuálně

Letní tábor

Hory a zima

O táboře Krounka

Fotky a videa

Vedoucí tábora

Archiv

Kontakt

Ke stažení

OSŽ-Skanska

 

  Poslední aktualizace této rubriky: 21. 2. 2020  

 

Provozovatel Tábora Krounka, předseda ZO OSŽ Skanska ŽS a.s.

 

Petr Dvořák, zaměstnanec Skanska a.s. divize ŽS

 

Na tento tábor, dříve zvaný Rumcajs, jezdím od roku 1991, co by podnikové dítko ŽSP Železničního stavitelství Praha (dnes Skanska). Do roku 1999 jste mě tu mohli vidět jako jedno z mnoha dětí. Rokem 2000 nastal zlom, kdy jsem byl přemluven Pepou a spolu s bráchou jsem se stal praktikantem. V sezoně 2004 jsem už byl vedoucí. Hlavním vedoucím jsem se stal prakticky v zápětí v roce 2006. Vše co připravuji, se řídí heslem na mém hrnečku... "Já jsem kutil všeuměl, není co bych neuměl, smích vás brzy přejde, neznám slovo nejde!". Mojí snahou je vždy připravit zajímavý tábor s množstvím vlastních rekvizit a nápadů, které umocní celý pobyt a herní prostředí. K tomu mi pomáhá "team" našich vedoucích a přátel tábora, bez nichž by jakékoliv nápady a výtvory nešly uskutečnit :-). Kdo vlastně jsou všichni ti, kdo mi pomáhají?! Následují členové kádru a přátelé našeho tábora :-).

 

 

Osvědčení HV David Kaliba ZDE

 

Hlavní vedoucí (od r. 2016)

 

RNDr. David Kaliba Ph.D., zaměstnanec Zentiva a.s.,

 

Jako většina našeho kádru, odrostl z řad našich táborníků a v roce 2007 se stal praktikantem. Sezonu 2011 počítáme jako start, jeho další kariéry v našich řadách, co by vedoucí oddílu. Všestranně sportovně laděný talent, úspěšně prodává do řad našich táborníků :-). Osobitý styl a veselé vystupování jej vynáší do oblak slávy tábora a právem je držitelem již několika titulů - nejlepší praktikant a vedoucí :-).

 
         
 

Hospodář a řidič našeho autobusu

 

Josef Stuchlík, ex. zaměstnanec ŽSP a Skanska ŽS a.s.

 

Roky na tomto táboře by jste, na prstech vašeho těla, těžko napočítali. Ovšem nějaké ty údaje v číslech přeci jen mohu uvést. Hlavním vedoucím byl v letech 1996 - 2005. Dříve byl "hlavasem" na jiných táborech. Na tento tábor jezdil Pepa jako řidič, či vedoucí oddílu, od počátku 80. let. Stále aktivně působí i zimních kurzech - není hora či kopeček, který by nepoznaly jeho hbité ski všech značek i použití :-). Pepa se minul povoláním, byl by jistě předním filmovým hercem, nebo významným politikem :-).

       
 

Zdravotnice

 

Kateřina Dvořáková, mateřská dovolená

 

Do roku 2018, byla Kačka vrchním zásobovačem našeho tábora, rokem 2019 se po vzoru svého muže stává zdravotnicí, neb úspěšně složila veškeré potřebné zkoušky ;-). 

 

 

 

       
 

Druhý zdravotník, vedoucí

 

Mgr. Pavel Dvořák, Magistrát hl. města Prahy - Odbor školství a mládeže

 

Klon "hlavase" :-), první stopu zde zanechal v roce 1991. V letech 2004 - 2008 jezdil jako oddílový vedoucí. Mezi léty 2009 - 2011 zastával funkci narušitele, ovšem nevynechal ani jeden tábor. Jsou to moje ruce, nohy i oči, protože ví, co je třeba a vždy je na svém místě.

       
 

Vedoucí kuchyně

 

Růženka Klementová, zaměstnanec pojišťovny

 

Velká pomoc v naší táborové kuchyni, zachránce našich hladových bříšek :-). Na táboře Krounka je s námi s malou přestávkou od roku 2001. Pokud se chystá nějaký kanadský žertík, věřte tomu, že počátek naleznete právě u Růži :-D.

       
 

Vedoucí oddílu

 

Jiří Lukš, zaměstanec T-Mobile

 

Náplava z roku 2007, kdy naše řady prořídly. Chybějící článek právě doplnil Jirka svojí "velikostí". Nesmazatelně se zapsal do historie našeho tábora. Člověk by ani nevěřil, že s námi je jen takovou chvíli :-). Velmi silná osobnost s "kolejemi" postavenými kolikrát proti skále, aniž by se rýsoval tunel či zářez, nikdy neustoupí a za vším si tvrdě stojí. Upřímně od srdce vám sdělí vše, co si myslí, přesto už jsme si ho také trochu upravili dle našich představ :-). Jirka je člověk na svém místě, tábor je takovou druhou rodinou pro kterou žije :-).

 

       
 

Vedoucí

 

Martin Železný, programátor OK Systém

 

První kroky do tábora, přes lávku říčky Krounky, si Martin namířil již v roce 1994. S malou přestávkou jezdíval na tábor jako podnikové dítko ŽSP do roku 2002. Návštěvy jeho osobnosti na táboře, v letech 2006 a 2008, pookřály jeho táborové srdíčko a rokem 2009 zahájil svoje další působení v našich řadách jako oddílový vedoucí. Naprosto dokonale fungující samostatná jednotka dokáže zastoupit každou práci či úkol. Jeho hlava je studnice zajímavých nápadů a námětů.

       
 

Vedoucí oddílu

 

Ing. Petr Vrňák, zaměstnanec AŽD Praha

 

První zmínky o jeho osobě můžeme na táboře datovat již v roce 2010, kdy odvážně čelil v roli mafiánského padoucha našim družinám, což přineslo i drobné šrámy v zápalu hry ;-). Nicméně, ani bolest způsobená dětmi jej neodradila, začít rokem 2017 s námi jezdit na tábor, na pozici vedoucí oddílu. Pravda, drobec delší odstup... ne, že by se tak bál, ale jednoduše bylo nás v kádru dost a na volné místo se hold někdy čeká déle, někdy to připluje i dříve (kapříci) ;-). Práci, jenž mu možná i přináší zisk má u AŽD ve vývojovém odvětví kolejových systémů zabezpečení. Nebojí se žádné výzvy a je též vyznavačem adrenalinových sportů a lezení po skalách.

       
 

Vedoucí oddílu

 

Ing.Ondra Lemerman, podnikatel PBL Technika

 

S táborem také vyrostl, neboť jeho první tábornické dovednosti se počaly rozvíjet v roce 1994. Byl  podnikové dítko ŽSP i Skanska. S firmou byl dále spojený, jako zaměstnanec naší divize ŽS, do roku 2013, nežli přešel ke konkurenci. Velmi krásně se dokáže vžít do každé svěřené role, herectví má prostě v krvi. Improvizace a nečekané gagy rozesmály nejednoho táborníka :-)

 

 

       
 

Vedoucí oddílu

 

Ing. Standa Pažout, zaměstnanec WI-ASS ČR

 

Jedno z posledních, dříve tzv. podnikových dětí ŽSP/Skanska. Vydržel s námi jezdit zimy i léta od konce 90. let minulého století. Odměnou je mu, nejen za výdrž, ale i za jeho osobnostní a tábornické dovednosti, zařazení do řetězu vedení našeho tábora rokem 2012. Mnohaleté zkušenosti ze Standy dělají matadora našich řad. Jeho veselá povaha i improvizační um, jsou velkým bohatstvím pro nás všechny.

 

       
 

Vedoucí oddílu

 

Bc. Anička Veihandová, učitelka ve školce, studentka

 

Nová posila od roku 2014. Na náš tábor však jezdí dlouhá léta. Těžko uvěřit jak ten čas utekl a z malého klíšťátka, jenž se statečně drželo každého z nás, vyrostla sličná ženština. Stejně jako my všichni má táborové srdíčko, jenž je pumpou energie pro další naší práci na táboře i mimo něj.

 

 

 

       
 

Vedoucí oddílu

 

Bc.Tonda Krpenský, student ČVUT FE

 

Nová náplava mezi Krouňáky z roku 2014. Tonda byl odchován na našich zimních kurzech a díky svému umu na různé hudební nástroje, rozšířil naší skupinu. Na akordeon zahraje snad vše a cizí mu není ani kytara. Netradiční doprovod u táboráků a ve volných chvílích, obohacují naší "táborovou duši", neb muzika je energií, jenž rozproudí krev v žilách :-).

 

       
 

Vedoucí oddílu

 

Vojta Augustýn, student

 

Celé roky byl Vojta naším táborovým dítětem, ovšem rokem 2019 začíná jeho nová éra v řadách vedoucích našeho tábora. Všestranně sportovně vypracovaný talent bude přínosem nejen v této oblasti silových disciplín¨;-). Hlavně už za ním nemusíme běhat, když už bude tzv. "kopat" za nás :D.

       
 

Vedoucí oddílu

 

Amálie Dvořáková, student

 

Z dětí v dospělého člena našeho teamu vedoucích, se rokem 2020 do písma dějin kroniky tábora Krounka zapíše, jméno Amálie. Generační obměna našeho kádru se pomalu stává skutečností :P, ovšem je třeba ještě nasbírat nové zkušenosti ;-).

 

       
 
 

Vedoucí oddílu

 

Michal Stokuč, stavbyvedoucí

 

První zmínku o tomto nenápadném člověku, najdete na našich fotkách z Mafie 2010, tehdy se jeho účast na táboře počítala na několik dní v převážně technické pomoci, při likvidaci mohutného stromu. Jakožto v té době dobře místně znalý, sehnal k zapůjčení výkonnou pilu, která "problém strom" zdárně vyřešila. Roky běžely a postupně se naše cesty setkávaly v  mimo-táborových aktivitách. Ovšem, jak už to v životě bývá, vše se jednou vrací na svůj počátek... a rokem 2019 Michal zahájil svojí premiérou svou aktivní část života na táboře v pozici oddílový vedoucí :-).

       
 

Zásobování

 

Bc. Petra Lukšová,

 

Nikdy neříkej nikdy... byla doba, kdy se Péťa bála, že ji mezi sebe po letech nevezmeme, ale po celou dobu jsme byli svým způsobem ve spojení pupeční šňůrou díky akcím Louny. Dále už bych to spíše mohl popsat jako Hollywoodské story :-). Třeba o naší táborové sebrance vznikne celovečerní film, takže budete mít možnost vidět naše cesty osudu. Pro tábor je Péťa cenná posila, taky umí bezvadné houstičky a šneky :-P mňam :D.

       
 

Vedoucí návštěva

 

Ing arch. Veronika Zinkaizlová, Rexi studio

 

Krounku poprvé poznala v roce 2002 a deset let po té vstoupila do řad našeho kádru. Prokázala, že jí práce a nedostatek spánku při přípravách tábora rozhodně nezastaví. Zdánlivě křehká dívka má v sobě ukrytého ďáblíka. S jeho pomocí dokáže cíleně odvést kus dobré práce. Nic nezastaví její snažení a dovršení cíle. Slovo nejde jako kdyby neexistovalo, každý pokus má spoustu bratříčků a jeden z nich je ten pravý. Pakliže to nejde, tak to nejde, ale bez boje nic nevzdá :-). Dokáže se radovat i z maličkost a i tu radost roznášet všem, kdo ji přijmou.

       
 

Zdravotnice v záloze

 

Bc. Tereza Valíčková, současné působiště Nemocnice na Bulovce

 

O naše bolístky a neduhy se začala Terka starat rokem 1999. Na každou ránu má náplast či pofoukání. Pro nás velmi potřebná a nenahraditelná žena našeho tábora :-). Terka je mi pravou rukou, bez níž bych se těžko obešel :-).

       
           
 

Táborový štěk

 

Enďák, mazlik

 

Rozmazlený, nevymazlený a stále vyžadující pozornost, to je Pan Enďák.

 

 

       
 

Vedoucí návštěva

 

Bc. Majda Stehlíková, zaměstnanec na mateřské

 

Objev její "maličkosti" na zimním kurzu v roce 2007 způsobil, že máme Majdu mezi námi, nejen díky její osobnosti, ale také zručnosti v oblasti kostýmů a výtvarného ztvárnění mých představ. Ženština křehké povahy, mírumilovného života s neskonalou láskou ke každému zvířátku. Tedy pokud se nejedná o pavouka, to je nepřítel :-P. Se vším, co kreslí, píše a barví, dokáže velká kouzla. Pod jejími ručičkami se ze šicího stroje stává doslova ďábelský přístroj a z něj šlehající plameny v podobě kostýmů všech barev a velikostí.

       
           
 

Vedoucí návštěva

 

Bc. Lukáš Kopřiva,

 

Pokračovatel Lenky K. v řadách našich vedoucích. S tímto táborem doslova vyrostl, neboť zde byl již od svých předškolních let. Humor v jeho podání i herecké výkony při scénkách, doslova dokážou potrhat vaši bránici.

 

       
 

Vedoucí návštěva

 

Ing. Gábi Lálová

 

Neskutečně ohebná a sportovně nadaná žena, neexistuje překážka, jenž by zastavila její odhodlání a vždy najde cestu, jak ji překonat. V posledních letech se stala táborovou sestřičkou nejmenších dětí, které vždy dokázala zaujmout i tou nejmenší maličkostí :-).

       
 

 

Ing. Ája Chalupová

 

Jako dítko s námi absolvovala několik zimních kurzů. Léto obohatila svou velikostí v roce 2007. Rok 2010 se jí stal osudným, neboť jsme si ji připojili k našemu kádru :-D. Je to naše hvězdička, jenž dokáže každou starost rozmělnit v prach. Nechá se říci, že jí závidím její neustálý úsměv na jejích tvářich :-).

 

       
 

Ing. Lenka Kopřivová

 

Roky působila na našem táboře jako oddílová vedoucí. Bohužel zaměstnavatel a další aktivity nedovolují její další celotáborovou účast. Nikdy nevynechá alespoň prodloužený víkend v létě a taktéž brigády na jaře či na podzim. S Lenkou zmizela i velká dávka zábavy a jakého si uvolnění, proto jsme vždy rádi, když ji máme mezi námi, protože pak se dějí velké věci :-D.